Βαπτιστήριο του Αγίου Ιωάννη του Προδρόμου

Στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ "AMOR" 2018-2020 και του περιβαλλοντικού προγράμματος "Κλικ προστάτευσε τα μνημεία της πόλης μας", δημιουργήθηκε αυτό το video που παρουσιάζει την ιστορία του Αγ. Ιωάννη δίπλα στο σχολείο, στον πεζόδρομο της Ικτίνου.

Το μνημείο αυτό επιλέχθηκε να "υιοθετηθεί" από το σχολείο μας, αναλαμβάνοντας την ανάδειξη του στη σχολική κοινότητα και στους μαθητές των ευρωπαϊκών σχολείων που συμμετείχαν στο πρόγραμμα "AMOR".

Το κείμενο επιμελήθηκε ο καθηγητής Δημήτρης Ανδρεάδης.

Συμμετείχαν και φωτογράφησαν οι μαθητές: Εύα Καραμπέρη, Κυριακή Μπεκτασιάδου, Δημοσθένης Παπάζογλου, Ηλιάνα Σιαχούδη, Ευάγγελος Σωτηριάδης-Τσώτσης, Άρτεμις Σκορδά και Αναστασία Στρατόν.

Το βίντεο επιμελήθηκε ο μαθητής Ευάγγελος Σωτηριάδης-Τσώτσης και η καθηγήτρια Βιβή Λιάτου.

16-03-2019

Δελτίο Τύπου για την επίσκεψη στα Κανάρια νησιά του 2ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης

Timetable Gran Canaria IES Arucas – Domingo Rivero

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (TIMETABLE ARUCAS.pdf)TIMETABLE ARUCAS.pdf[Timetable Gran Canaria IES Arucas – Domingo Rivero 18 – 22 March 2019]248 kB